(021)22012336 - 22016693 - 22019364
تهران، مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین، پلاک ۱۲، واحد ۵
دکتر علیرضا جباری » مشاوره ایرانیان خارج از کشور
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مشاوره ایرانیان خارج از کشور

اهمیت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور زمانی روشن تر می شود که در کنار مشکلات عمومی که باعث افزایش فشار روانی بر عموم مردم جامعه شده، مشکلات عاطفی و روانی مهاجرت را نیز اضافه کنیم.

در بسیاری از مواقع، تفاوت های فرهنگی ایرانیان با افراد خارج از کشور در امور خانوادگی، ارتباطی روزمره و … سبب می شود که از مشاوره با متخصصین خارجی نتیجه مورد نظر حاصل نشود.

افزایش فشارهای روحی و بروز مشکلات عاطفی جدید به دلیل تغییر شکل ساختار روابط احساسی و خانوادگی، تبدیل به یکی از جدی ترین معضلات دوران کنونی بشر شده است. بهره گیری از مشاوره برای به دست آوردن سبک زندگی بهتر و متعادل تر که باعث کاهش این فشارها و رسیدن به موفقیت و آرامش بیشتر شود، یک راه حل مناسب و مطمئن است.

یکی از مهم ترین کمک هایی که مشاور می تواند به افراد مختف ارائه دهد آن است که به آن ها کمک کند که به استقلال دست یابند؛ بدون آنکه اسیر غم و مشکلات گذشته شوند بدون احساس ترس، افسردگی و یا در برخی از مواقع احساس گناه، تلاشش را برای داشتن یک زندگی بهتر، موفق تر افزایش دهند.

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور دکتر علیرضا جباری

البته تطبیق یافتن با شرایط زندگی جدید زمانی که همه چیز دگرگون می شود برای هر انسانی دشوار و بسیار پیچیده است، یک مشاور خوب با دادن راهکارهای مختلف می تواند به افراد مختلف در حصول به این مهم، کمک نمایید.

چالش هایی که به لحاظ روحی و عطفی برای افراد مختلفی که اقدام به مهاجرت به کشوری دیگر کرده اند، از جمله اولین معضلاتی است که مدت کوتاهی پس از ترک کشور احساس خواهد شد.

در دنیای امروز افراد بسیار زیادی با هدف کسب موقعیت های شغلی، اجتماعی و رفاهی بیشتر، وطن خود را ترک می کنند و به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند.

طبق آمارهای به دست آمده میزان مهاجرت ایرانیان در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. در ادامه یادداشت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور به بررسی و معرفی مشکلاتی که ایرانیان پس از مهاجرت ممکن است با آن ها درگیر شوند خواهیم پرداخت.

افسردگی بعد از مهاجرت

شاید نخستین موضوعی که به عنوان یک معضل در زندگی ایرانیان مهاجر احساس شود، مساله دوری از وطن، خانواده، و احساس غربت است. شاید برای درک بهتر این موضوع نیازی به توضیح بیشتر، وجود نداشته باشد.

تضادهای فرهنگی

مورد بعدی تفاوت های فرهنگی است که شاید در ابتدای ورود چندان محسوس نباشند و از نظر برخی از افراد، حتی خوشایند به نظر بیاید،  اما با گذشت زمان تفاوت های فرهنگی-اعتقادی، هر چه بیشتر به عنوان یک مشکل رخ می نمایانند و بر روان افراد مهاجر تاثیر خواهند گذاشت.

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

به هر حال تاثیر بافت فرهنگی کشور به طور نامحسوس در طی سال های زندگی در وطن تبدیل به بخشی از هویت انسان می شود. در طول زندگی در هر کشور، برخی از معانی به نحوی در ذهن انسان جا می افتد که تبدیل به یک باور می شوند. در حالیکه همان معانی ممکن است در فرهنگ برخی از دیگر کشورها تجلی دیگری داشته باشد. مغایرت ها و تضادهای فرهنگی، حتی جدای از مباحث اعتقادی و هویتی، به دلیل عادت های فرهنگی، همواره برای افرادی که مهاجرت کرده اند معضلات فراوانی را به لحاظ روانی ایجاد کرده است.

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

تفاوت زبان

عادت به تکلم به زبانی دیگر، مناسبات شغلی و شرایط اداری بسیار متفاوت از وطن، و … از دیگر مسائلی هستند که به عنوان معضلات روحی افرادی که به کشوری دیگر مهاجرات کرده اند مطرح می شود.

به هر حال برای رفع این مشکلات و جلوگیری از تبدیل آن ها به یک معضل به صحبت و همراهی با یک مشاور نیاز وجود دارد.

مشاوری که در ایران زندگی کندو با شرایط فرهنگی ایران بیشتر آشنا باشد قطعا با توجه به شناخت درست و اجامع ترش نسبت به شرایط موجود ادراک بهتری از وضع زندگی ایرانیان و مشکلات احتمالی آن ها پس از ورود و ساکن شدن در یک کشور دیگر خواهد داشت.

اما یک دکتر روانپزشک خوب  با ارائه مشاوره به ایرانیان خارج از کشور چه خدماتی را به آن ها می تواند عرضه کند؟

 • آموزش داشتن تفکر مستقل
 • به عهده گرفتن امور خانوادگی و فردی بدون نیاز به کمک های معمول پدر و مادر
 • مدیر زمان تعطیلات و تفریحات با وجود تنهایی
 • تحمل لحظات بدخلقی و نگرانی به تنهایی و فائق شدن بر غم ها بدون نیاز به کمک  دیگران
 • درک ارزش و معانی حقیقی خانوادگی
 • پذیرفتن اشتباهات در انتخاب ها و خطاهای فردی
 • ادراک و پذیرش بیشتر و بهتر از تفاوت افرادی که بافت فکری و فرهنگی متفاوتی دارند
 • تکامل ارتباط فردی به صورت جدید
 • مدیریت امور مالی در کشور که سیستم قوانین اقتصادی متفاوتی دارد
 • حفظ ارتباط و تعامل خوب با افراد خانواده در هنگام دوری
 • تحمل تنهایی
 • غلبه بر افسردگی هایی که بر اثر تنهایی بر انسان عارض می شوند

چرا یک روانپزشک ایرانی مشاور بهتری برای رفع مشکلات روحی مهاجران ایرانی است؟

از آن جایی که یک روانپزشک ایرانی، زبان و فرهنگ مشترکی با ما دارد، ادارک احساس و مشکلات ما برایش راحت ترا ست. از سوی دیگر هنگامی که با فردی هم زبان خود صحبت می کنیم احساس آرامش بیشتری دریافت می کنیم.

خوشبختانه در دنیای امروز به پیشرفت سریع علم و تکنولوژِی، امکان برقراری ارتباط در فراسوی مرزها با هزینه بسیار کم از طریق اینترنت محیا است. به نحوی که انسان ها در هر نقطه ای از جهان هر لحظه ای که اراده کنند می توانند با افراد مختلف در نقاط مختلف جهان وارد صحبت و گفت و گو شوند.

برای دریافت مشاوره آنلاین در زمینه مشکلات خانوادگی، فرزندپروری، بحران های جنسی و زناشویی، اعتیاد داشتن خود یا افراد نزدیک به خودتان، مواجه با مشکلات مربوط به خیانت، برخورد صحیح با فرزندان در سنین کودکی و نوجوانی، افسردگی، و… در هر نقطه ای از جهان که باشید می توانید با دکتر علیرضا جباری متخصص اعصاب و روان و روان درمانگر مجرب، مشورت نمایید.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر جباری