(021)22012336 - 22016693 - 22019364
تهران، مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین، پلاک ۱۲، واحد ۵
دکتر علیرضا جباری » متخصص اعصاب و روان خوب در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

کاوش در روان انسان به قصد بهبود زخم های روحی و درمان مشکلات روانی، یکی از پاسخگوترین اعمال برای درمان مشکلات روحی و جسمی انسان ها است.

یکی از مهم ترین خدماتی که روان پزشکی، علاوه بر تاثیر بر درمان مشکلات جسمی و التیام مشکلات روحی می تواند ارائه دهد، بالا بردن کیفیت زندگی انسان ها است.

حقیقت این است که نمی توان کمیت و طول لحظه های زندگی انسان را تغییر داد، اما می توان کیفیت آن را به طور چشمگیری از طریق داشتن یک زندگی با روان سالم افزایش داد.

این مساله تا حدی جدی است که می توان گفت، شاید لازمه داشتن یک زندگی سالم و یافتن توانایی غلبه بر مشکلات، داشتن روانی سالم است. به جرات می توان گفت حتی درمان بسیاری از مشکلات جسمی بدون داشتن روانی سالم و خاطری آسوده، امکان پذیر نیست.

داشتن لحظاتی بدون تنش، استرس و بیماری های رایج روحی که خاصیت این زمانه است، در دنیای ماشینی و تکنولوژیکی امروز تبدیل به یک آرزو شده است.

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره افسردگی

بازار گرم رقابت در دنیای تجاری و تکنولوژیکی عصر حاضر، باعث افزایش مشکلات روحی از جمله افسردگی و استرس در میان عموم مردم شده است. از طرفی دیگر بی رحمی های عصر ماشینی موجب شده است که انسان ها بیش از گذشته از هم فاصله بگیرند و به همین علت احساس تنهایی بیش از هر زمان دیگری بر روح و روان انسان ها سایه افکنده و آن ها را دچار خلا کرده است. دیگر مانند دوران گذشته انسان ها برای همدلی و همدردی به نزد  یک دیگر نمی روند و برای کاستن از آلام یکدیگر به کمک هم نمی شتابند.

یافتن یک متخصص اعصاب روان خوب برای رفع مشکلات روحی وروانی، و نیز به عنوان فردی که با دلسوزی ، مدارا و ادراک شرایط ما به دور از سرزنش گری کمک به داشتن حال خوب ما کند می تواند، یکی از دغدغه های انسان روزگار مدرن باشد.

پیشرفت علم موجب شده است که بسیاری از مشکلات عصبی و روانی که در گذشته ناشناخته بودند نیز کشف شوند و درمان و کنترل آن ها دیگر یک آرزو نباشد.

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

ویژگی های متخصص اعصاب و روان خوب

ویژگی های یک متخصص اعصاب و روان خوب، بر اساس الگوهای پذیرفته شده در جهان چنین است:

 • یک روانشناس خوب، بسیار هوشمند، دلسوز و همدل با مراجعش است.
 • خوش خلقی و گشاده رویی یک متخصص اعصاب و روان خوب به اندازه ای است که بیمار در کنار او احساس امنیت و آرامش دارد و می تواند به بیان مشکلاتش بپردازد.
 • یک روانپزشک خوب، در عین خوش خلقی و مهربانی، به اصول اخلاقی پایبند است و باعث احساس عذاب بیمار نخواهد شد.
 • یک متخصص اعصاب و روان خوب، از سازمان نظام پزشکی مجوز دارد و به سوگندنامه پزشکی پایبند است.
 • انرژی بالا و روحیه بسیار انعطاف پذیر در هنگام مواجه با کیس های حاد دارد.
 • در زمینه های روان کاوی و روان درمانی، سوابق پژوهشی متعدد دارد.
 • علم و دانش خود را با دانش روز جهان در زمینه روانکاوی و روان پزشکی، مدام به روز می کند.
 • بهره گیری از دانش و آگاهی های به روز جهانی
 • یکی از مهارت هایی که کمتر پزشکی در مقابل بیمارش دارد، دادن پاسخ نمی دانم در زمانی است که واقعا نسبت به موضوعی آگاهی ندارد. یک روانپزشک خوب باید قدرت گفتن نمی دانم را داشته باشد و در مواقعی که از موضوعی خاص، بی خبر است به بیمار، پاسخ های گمراه کننده ندهد.
 • برقراری ارتباط صمیمانه با بیمار، بدون داشتن نگاه از بالا به پایین، یکی دیگر از اساسی ترین ویژگی های متخصص اعصاب و روان خوب است.
 • باید با اتکا بر دانش، فرد بیمار را به سمتی ببرد که آن فرد نیز تصمیم بگیرد که به خودش کمک کند.
 • هرگز احساسات و تصمیمات شخصی اش را در زمینه درمان و روانکاوی، دخیل نکند.
 • تفاوت های فردی را بپذیرد و برای رفع مشکل هر انسانی، راهکاری متناسب، با خلق و خوی وی بدهد. چرا که انسان ها در بروز خصیصه های روانی مختلف، یکسان عمل نمی کنند. مغز و روان هر انسانی، منحصر به فرد است. مثلا یک روانپزشک برای درمان افسردگی نباید به تمامی بیماران یک راهکار یکسان را ارائه بدهد.
 • یک روانپزشک، مانند سایر پزشکان دیگر باید اسرار شخصی بیمارانش را حفظ نماید و از در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی بیماران به هر فرد دیگری به طور جدی بپرهیزد.

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

از آن جایی که تهران پایتخت ایران است و بیشترین جمعیت درون یک شهر را به خود اختصاص داده است، پس افرادی بیشتری در تهران به دنبال یافتن یک روانپزشک خوب ممکن است باشند.

بسیاری از افرادی که در شهرستان هایی با امکانات درمانی کمتر زندگی می کنند ممکن است برای درمان بهتر مشکلات روحی خود به دنبال یافتن متخصص اعصاب و روان خوب در تهران باشند. از سویی دیگر شتاب زندگی ماشینی و دور شدن انسان ها از یکدیگر در هیچ شهری از ایران به اندازه تهران مشاهده نمی شود. همین مساله نیز موجب شده است تا یافتن متخصص اعصاب و روان خوب در تهران، به یکی از عبارات پر جست و جو تبدیل شود.

متخصص اعصاب و روان خوب در تهران

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری، روان درمان گر و متخصص اعصاب و روان، دارای گواهینامه تخصص اعصاب و روان، و همچنین گواهینامه بین الملی در درمان های متمرکز بر هیجان Emotion focused therapy تحت نظر Juliett beeking و گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، یکی از بهترین متخصصان اعصاب و روان در تهران می باشد که آماده ارائه انواع خدمات مشاوره به افرادی است که با درمان مشکلات روحی خود، قصد داشتن کیفیت بخشیدن به زندگی خویش را دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین روانشناس تهران

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر جباری