(021)22012336 – 22016693 – 22019364
تهران، مقدس اردبیلی(زعفرانیه)، بعد از مجتمع تجاری پالادیوم، کوچه شیرین، پلاک ۱۲، واحد ۵
دکتر علیرضا جباری » بهترین مشاوره آنلاین روانپزشکی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین مشاوره آنلاین روانپزشکی

در دنیای امروز و با افزایش مشغله ها و مشکلاتی مانند ترافیک های سنگین، مشغله های محل کار، نداشتن زمان لازم برای رفتن به مطب پزشک به معضلی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. خوشبختانه، با پیشرفت علم و تکنولوژی، این مشکل امروزه به راحتی حل شده است. بسیاری از بیماران از خارج از کشور با پزشک خود در ارتباط هستند و به صورت آنلاین ویزیت می شوند. مشاوره آنلاین روانپزشکی نیز امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما تصور کنید که تصمیم دارید به صورت آنلاین به مشاوره روانپزشکی اقدام کنید؛ قطعاً اولین سوالی که به ذهنتان می رسد این است که بهترین مشاوره آنلاین روانپزشکی چه کسی است؟ ویژگی های یک مشاوره آنلاین خوب چیست؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا ضمن بررسی فواید مشاوره آنلاین، به معرفی بهترین روانپزشکی آنلاین بپردازیم.

بهترین مشاوره آنلاین روانپزشکی

برای چه مسائلی می توانیم به مشاوره روانپزشک آنلاین مراجعه کنیم؟

به گفته دکتر علیرضا جباری، متخصص اعصاب و روان و رواندرمانگر در تهران، در جلسات مشاوره آنلاین معمولاً افراد به دلایل زیر اقدام به مشاوره می کنند:

 • مشاوره آنلاین قبل از ازدواج
 • مشاوره خانواده آنلاین برای رفع مشکلات خانوادگی
 • مشاوره جنسی آنلاین برای رفع اختلالات جنسی مردان و زنان
 • مشاوره تحصیلی آنلاین
 • مشاوره کودکان آنلاین
 • مشاوره آنلاین برای درمان افسردگی
 • مشاوره آنلاین برای اختلالات خواب
 • و سایر مشکلات

روان درمانی با مشاوره آنلاین

در قرن نوزدهم میلادی، روان درمانی سنتی پدید آمد و بسیاری از افراد توانستند به کمک این علم جدید از مشکلات رهایی پیدا کنند. تاثیر روانپزشکی و روان درمانی بر حل مشکلات بر هیچ کس پوشیده نیست. اما با افزایش دغدغه های افراد و نداشتن وقت کافی برای مراجعه حضوری، ویزیت آنلاین روانپزشکی پا به عرصه وجود گذاشت و با همان تاثیرهای مثبت خود به درمان بیماران پرداخت. مطالعات علمی اخیری که انجام شده است تایید می کند که مشاوره آنلاین به میزان زیادی در درمان مشکلات موثر عمل کرده است و توانسته مشکلاتی را حل کند که افراد به دلیل نداشتن وقت کافی برای درمان حضوری، به حل آن ها اقدام نمی کردند.

مزایای مشاوره آنلاین روانپزشکی

خوشبختانه در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران، از مشاوره آنلاین روانپزشکی استقبال بسیار خوبی شده است. اکثریت یافته های علمی ثابت می کنند که درمان با مشاوره آنلاین به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک بسیاری کرده است. از میان فواید مشاوره روانپزشکی آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موثر بودن مشاوره آنلاین تا ۸۰ درصد بیش از درمان به روش سنتی
 • هزینه مناسب و نداشتن هزینه برای رفت و آمد به مطب
 • راحتی در برقراری ارتباط و حس آرامش بیشتر
 • عدم اتلاف وقت برای رفت و آمد
 • امکان برقراری ارتباط با بهترین مشاور آنلاین برای بیمارانی که در شهرهای دیگر قرار دارند.

مشاوره آنلاین بهتر است یا مشاوره حضوری؟

اگر چه به دلیل مشکلات اتصال به اینترنت و استفاده از برخی اپلیکیشن ها محدودیت هایی برای مشاوره روانپزشکی آنلاین وجود دارد، اما طبق آمارها و تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است،، افرادی که از روش های آنلاین برای رواندرمانی استفاده کرده اند، رضایت بیشتری داشته اند. اتلاف وقت در ترافیک های شدید شهرهای بزرگ یا سکونت داشتن در شهری غیر از جایی که بهترین روانپزشک در آن حضور دارد، امکان مشاوره حضوری را سخت تر می کند. از میان مزایای مشاوره آنلاین روانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدیریت زمان با مشاوره آنلاین آسان تر است و نیازی نیست که با ترافیک سنگین و وسایل نقلیه عمومی شلوغ یا پیدا کردن جای پارک مواجه شوید؛
 2. روانپزشکی آنلاین و رواندرمانی آنلاین ارزانتر از مشاوره حضوری است. معمولاً روانپزشک و رواندرمانگر در مشاوره آنلاین هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دریافت می کند. علاوه بر این که نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل نیز ندارید.
 3. امکان روانپزشکی آنلاین برای افرادی وجود دارد که در شهرهای غیر از تهران هستند و دوست دارند که توسط بهترین روانپزشک در تهران مشاوره شوند. همچنین افرادی که در خارج از ایران هستند و نیاز به مشاوره آنلاین در ایران دارند نیز می توانند از مزایای مشاوره آنلاین بهره ببرند.
 4. افرادی که از نظر جسمی محدودیت دارند و یا به دلایل مختلف از جمله دوران قرنطینه و وجود بیماری کرونا نمی توانند از خارج شوند، به راحتی می توانند از طریق مشاوره آنلاین به رفع مشکلات خود بپردازند.
 5. مشاوره آنلاین برای نوجوانانی که به دلیل سن کم و شرایط خاص نمی توانند به صورت حضوری به روانپزشک مراجعه کنند، راه حل مناسبی است و می تواند در شرایط بحرانی سن بلوغ به آن ها کمک کند.

ویژگی های بهترین روانپزشک آنلاین

روانپزشکی تخصصی است که می تواند در زمان های حساس به کمک افراد بیاید و زندگی فردی و خانوادگی را از مشکلات بزرگ نجات دهد. در انتخاب روانپزشک، چه حضوری و چه آنلاین، باید نهایت دقت را به کار ببرید تا روند درمانی به خوبی انجام شود و از مشکل خود ناامید نشوید. از میان ویژگی های بهترین روانپزشک آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وقت شناس بودن و حضور به موقع در جلسه درمانی آنلاین
 • تخصص و تجربه کافی در درمان بیماران
 • ایجاد حس امنیت و اعتماد در بیمار
 • عدم قضاوت بیمار و ارائه راهکارهای مناسب و واقع گرایانه
 • داشتن صبر و حوصله در گوش دادن به مشکلات بیمار
دکتر علیرضا جباری روانپزشک و رواندرمانگر هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۵۴۹۰۸۲ تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام دکتر علیرضا جباری مراجعه نمایید.

بهترین مشاوره آنلاین در تهران

همان طور که برای مشاوره روانپزشکی باید به بهترین روانپزشک مراجعه کنیم، در مشاوره آنلاین نیز باید به دنبال یک متخصص روانپزشکی خوب آنلاین باشیم تا نتیجه موثر و خوبی دریافت کنیم. یک مشاوره آنلاین خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • برای بیمار وقت بگذارد و در زمان مقرر برای ویزیت آنلاین حضور داشته باشد؛
 • شنونده خوبی باشد و به تمام حرف ها و مشکلات بیمار گوش دهد؛
 • راه حل های خوبی ارائه کند و به مرور شاهد بهبود وضعیت و رفع مشکل باشید؛
 • حس آرامش و اعتماد به بیمار بدهد؛
 • در مشاوره آنلاین ماننده مشاوره حضوری خوب و قوی عمل کند و فضای درمانی ایجاد نماید؛
 • به علم روانپزشکی روز مسلط باشد؛
 • در حفظ اسرار بیمار مصمم باشد.

و سخن آخر این که اگر تصمیم دارید که گامی موثر برای رفع مشکلات خانوادگی یا روانی خود بردارید، اما به دلیل نداشتن وقت یا به هر دلیل دیگری مشاوره آنلاین را به مشاوره حضوری ترجیح می دهید، باید بهترین روانپزشک آنلاین و یک مشاوره آنلاین خوب را انتخاب کنید تا از نتیجه درمان رضایت داشته باشید. اگر ساکن تهران یا دیگر شهرها هستید و به دنبال بهترین مشاوره آنلاین در تهران هستید، می توانید با شماره ۰۹۹۱۶۳۴۰۶۹۱ تماس حاصل کنید.

دکتر علیرضا جباری

دکتر علیرضا جباری

متخصص اعصاب و روان و رواندرمانگر در تهران، دارای گواهینامه تخصصی اعصاب و روان،  دارای گواهینامه بین الملی در درمان های متمرکز بر هیجان Emotion focused therapy تحت نظر Juliett beeking، دارای گواهینامه هیپنوتیزم تراپی از انجمن هیپنوتیزم ایران، دوره تخصصی رواندرمانی و تراپی تحت نظر اساتید و سوپرویژن از اساتید مربوطه، روانپزشک و رواندرمانگر سازمان بین اللملی پزشکان بدون مرز در پروژه جنوب تهران از سال 98 تا کنون، روانپزشک و رواندرمانگر در بیمارستان بین اللملی کیش از سال 97 تا کنون
مقالات مرتبط
با رنگ درمانی (کروموتراپی) بیشتر آشنا شوید

با رنگ درمانی (کروموتراپی) بیشتر آشنا شوید

رنگ درمانی، که به آن کروموتراپی نیز گفته می شود، نوعی از درمان است که از رنگ و نور برای درمان برخی شرایط سلامت روحی و جسمی استفاده می کند. ما می توانیم این نوع درمان را به مصریان باستان...

مهارت های فرزند پروری

مهارت های فرزند پروری

آیا می خواهید مهارت های فرزند پروری خود را افزایش دهید؟ البته که می خواهید. شما می خواهید به فرزند خود کمک کنید تا از پتانسیل های خود نهایت بهره برداری را کرده و عضو مفیدی از جامعه باشد. اما...

با اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) بیشتر آشنا شوید

با اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) بیشتر آشنا شوید

همانطور که از نام این اختلال پیداست زمانی رخ می دهد که فرد یک سانحه دلخراش و ناراحت کننده را دیده و این اتفاق تا مدت ها روی روان فرد تاثیر می گذارد. گاهی عوارض کوتاه مدت است و پس از یک الی دو روز از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *